ÖDÜL PROGRAMININ AMACI

 

Sağlık alanında yayım yapan MD Magazin tarafından düzenlenen Golden Pulse Awards; sağlık ve iyi yaşam alanında faaliyet gösteren tüm kurumların, markaların, paydaşların, sağlık ve iletişim profesyonellerinin bu alanda gerçekleştirdikleri çalışmalarda gösterdikleri başarıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenmektedir.


KATILIM

 

Golden Pulse Awards Ödül Programı;
– Sağlık ve iyi yaşam sektöründe faaliyet gösteren tüm markaların ürün, inovasyon, pazarlama ve kurumsal iletişim departmanlarının,
– Sağlık profesyonellerinin,
– Sağlık markalarına hizmet eden iletişim ajanslarının,
– Sağlık ve iyi yaşam üzerine içerik üreten kişi ve yayım sahiplerinin katılımına açıktır.


BÖLÜMLER

 

– Farma & OTC Bölümü,
– Sağlık İletişimi – Health & Wellness Bölümü
– Marka Ekipleri Bölümü
– Özel Ödüller


KATEGORİLER

 

Golden Pulse Awards’a yapılan başvurular son bir yıl içinde (3 Kasım 2022 ile 3 Kasım 2023) hayata geçirilen projeleri içermesi gerekmektedir.
Her bir başvurunun mutlaka, ilgili kategorinin gerektirdiği bilgileri içermesi zorunludur. Başvuru sırasında verilecek eksik bilgiler, tam anlaşılamayan ifadeler, çalışmanın farklılığı tam olarak yansıtamama gibi durumlardan dolayı jürinin başvuruya vereceği puanlama değişiklik gösterebilir. Bu sebeple tüm katılımcılarını başvurularını özenli bir şekilde hazırlaması ve yüklemesi önerilmektedir.


FARMA & OTC BÖLÜMÜ

 

Ürün ve İnovasyon Kategorileri
– Yılın En Başarılı İlaç Dışı Ürünü
– Yılın En Başarılı Yeni İlaç Dışı Ürünü
– Yılın En Başarılı Dermokozmetik Ürünü
– Yılın En Başarılı İnovasyonu (Ürün, Süreç, Satış)
– Yılın En Başarılı Ar-Ge Çalışması
– Yılın En Başarılı Tıbbi Cihazı
Eğitim & Etkinlik & İş Birliği Kategorileri
– Yılın En Başarılı Sağlık Sempozyumu / Webinarı/ Medikal Kongre Katılımı
– Yılın En Başarılı Eczacı Eğitimi / Etkinliği
Proje Kategorisi
– Yılın En Başarılı Sponsorluk & İş Birliği Projesi


SAĞLIK İLETİŞİMİ – HEALTH & WELLNESS BÖLÜMÜ

 

Tüketiciye Yönelik Kategoriler
– Yılın En Başarılı Health & Wellness Projesi
– Yılın En Başarılı Sağlık Hizmetleri İletişimi
– Yılın En Başarılı Sağlık Turizmi İletişimi
– Yılın En Başarılı Influencer İletişimi /Paylaşımı/Canlı Yayını
– Yılın En Başarılı Health & Wellness Sosyal Medya Hesabı
– Yılın En Başarılı Health & Wellness Sosyal Medya Postu
– Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Web Sitesi
– Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Aplikasyonu (APP)
– Yılın En Başarılı Health & Wellness Metaverse, NFT, AR, VR Projesi
– Yılın En Başarılı Ürün / Marka Lansmanı / Re-lansmanı Kampanyası
– Yılın En Başarılı Sağlık İletişimi Kampanyası
– Yılın En Başarılı Yaratıcı Tasarım Çalışması YENİ
– Yılın En Başarılı TV / Sosyal Medya Filmi
– Yılın En Başarılı Bilinçlendirme / Farkındalık Projesi
– Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi
– Yılın En Başarılı Yenilikçi Mecra Kullanımı / Gerilla Projesi
– Yılın En Başarılı Özel Gün İletişimi / Gerçek Zamanlı İletişim Çalışması
– Yılın En Başarılı Ambalaj Tasarımı
– Yılın En Başarılı Ürün / Marka Sloganı
Sağlık Profesyonellerine Yönelik Kategoriler
– Yılın En Başarılı Lansmanı / Re-lansmanı
– Yılın En Başarılı Ürün Konsepti
– Yılın En Başarılı Tablet Çalışması / Aplikasyonu (APP)
– Yılın En Başarılı Dijital İletişim Kampanyası / Projesi
– Yılın En Başarılı Kongre, Sempozyum, Toplantı Katılımı
– Yılın En Başarılı Metaverse, NFT, AR, VR Projesi
– Yılın En Başarılı Yaratıcı Tasarım Çalışması


MARKA EKİPLERİ BÖLÜMÜ

 

– Yılın En Başarılı Pazarlama Ekibi

 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

 

– Yılın Projesi

 

JÜRİ

 

Golden Pulse Awards Jürileri; Farma&OTC Jüri Grubu, Sağlık İletişimi – Health&Wellness Jüri Grubu olmak üzere üç farklı grupta toplanır. Her jüri grubunun bir “Jüri Başkanı” bulunmaktadır. “Marka Ekipleri” kategorisine gelen başvuruları ise iki Jüri Grubu birlikte değerlendirecektir.
Jüri grupları; sağlık, iyi yaşam ve sağlık iletişimi sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin, ajansların, akademik kuruluşların, hastane ve sağlık merkezi gibi kurumların temsilcilerinden oluşur.

 

KRİTERLER, OYLAMA ve ÖDÜLLER

 

Kriterler

Golden Pulse Awards ödül programına başvuran projelerde her kategorinin değerlendirme kriteri birbirinden farklı olacaktır. Projeden beklenen kriterler kategori açıklamalarında yer alacaktır.
Jüri değerlendirilmesi yapılırken projelerin mutlaka kategori ile bağlantısı güçlü, hedeflerine ulaşmış olması ve projenin çıkış noktasındaki ihtiyaca çözüm bulması aranmaktadır. Ayrıca projelerin özgün olması da beklenmektedir.
Oylama
• Jüri oylaması başvuruların bitiminin ardından online olarak keypad yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Oylama açık ve elektronik oylama usulüyle yapılacaktır.

• Başvurular her kategori özelinde ayrı değerlendirilecektir.

• Jüri her bir kategorinin birincisini seçmek üzere 10 üzerinden projeleri puanlayacaktır. En yüksek jüri puanına ulaşan proje, o kategorinin Golden Pulse ödülüne sahip olacaktır. Her kategorinin tek bir kazananı olacaktır.

• Bir projenin katılım gösterdiği kategoride Golden Pulse alması için ortalama jüri puanının en az 6,5 puan üzeri olması şartı aranacaktır. Eğer bir kategoride, bu kategoriye değer kattığı ve sektöre ilham vereceği düşünülen bir çalışma varsa ve bu çalışma 6,5 puanına yaklaşmışsa söz konusu çalışma yeniden oylamaya alınabilir.

• Kategori oylamasında yaşanacak puan eşitliği halinde, oylama ilgili projeler arasında tekrardan yapılacaktır.

• Jüri üyeleri bağlı bulunduğu projelere oy veremeyecek, blokaj sistemi uygulanacaktır.

• Jüri, başvuran projeyi daha ilgili bir kategoriye alarak kategorisini değiştirme ve değerlendirme hakkına sahiptir.

• Jüri, yarışma koşullarına uymayan başvuruları diskalifiye etme hakkına sahiptir.
Ödüller

Kategori Ödülleri

Her kategoride en yüksek puanı alarak (6,5 ve üzeri olmak koşuluyla) ilk sırayı alan projeler “Golden Pulse” kategori ödülü almaya hak kazanacaktır.
Ekip Ödülleri
“Marka Ekipleri” kategorilerinde, yıl boyunca departmanları özelinde en başarılı işlere imza atan ekipler yarışacaktır. Tüm jüri gruplarının ve Golden Pulse Awards Danışma Kurulunun katılacağı değerlendirmelerde, başvurularda kategorinin en yüksek puan alan ekibi “Golden Pulse” ekip ödülü almaya hak kazanacaktır.
Özel Ödüller
Her yıl ev sahibi organizasyon ve Golden Pulse Awards Danışma Kurulu tarafından sağlık ve/veya wellness alanında faaliyet gösteren ve örnek gösterilen bir sektör emektarına “Ömür Boyu Başarı Ödülü” verilecektir.
Yılın Projesi tüm kategoriler üzerinden jüri tarafından en yüksek oyu alan projeye verilir.

 

BAŞVURU, BAŞVURU YÖNTEMİ ve İSTENEN DOKÜMANLAR

 

 

1. Ödül programına yapılacak başvurular, çevrim içi ortamda goldenpulseawards.com.tr web sitesi adresi üzerinden alınacaktır. Ödül programına katılım için online katılım formunun doldurulması zorunludur.
2. Çevrim içi katılım formları başvuran kayıt sayfası, proje dokümanları-ayrıntıları ve ödeme adımı olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.
3. Formun ilk aşaması başvuran kuruluş kayıt sayfası adımıdır. Bu sayfada başvuran kuruluşun bilgilerinin doldurulması beklenir.
4. Formun ikinci aşaması kategori seçimi ile başlar. Başvurulan projenin hangi kategoride yarışacağı seçilir. Ardından formda bulunan alana yazılı olarak “Proje Özeti”nin yazılması beklenir. Aynı aşamada bulunan yükleme ekranında; katılımcıların başvurdukları proje hakkında maksimum 10 slayt sayfasından oluşan PPT dosyalarını yüklemesi gerekmektedir. Aynı bölümde bulunan link alanına projeyi anlatan maksimum 3 dakikalık case videosu da link olarak (opsiyonel) eklenebilir. Verilecek linklerin herkese açık bir şekilde verilmesi gerekmektedir.
5. Yüklenen PPT dosyasında veya case videosunda, mutlaka kategori tanımında belirtilen kriterlere uygun bir şekilde projelerin anlatılması gerekmektedir. Bu nedenle her kategoride yazılacak olan tanımların ve kriterlerin dikkatli bir şekilde okunması önem arz etmektedir.
6. Formda yazılması gereken ve talep edilen tüm detaylar kategori tanımlarında bulunmaktadır. Bu bilgilerin mutlaka yüklenecek PPT sayfasında yer alması gerekmektedir. Başvuru formuna yüklenen tüm bilgiler jüri üyelerine olduğu gibi sunulacaktır. Jüri değerlendirilmesi yapılırken projelerin mutlaka kategori ile bağlantılı, hedeflerine ulaşmasına, yaratıcılığına, özgünlüğüne ve projenin çıkış noktasındaki ihtiyaca çözüm bulup bulmadığına bakılacaktır.
7. Başvuru belgelerini yükleyen katılımcılar, ödeme aşamasına geçmeden önce ön izleme ekranında projelerine göz atabilir, dilerse form taslak halindeyken değişiklik yapabilirler. Kaydedilen ve ödemesi yapılan başvuruların ayrıntıları değiştirilemez.
8. Proje özeti ve proje ayrıntıları yükleme adımını geçtikten sonraki aşama ise ödeme aşamasıdır. Ödeme aşamasında, aşağıda belirtilen IBAN adresine ödemenin yapılmasının ardından dekont yüklemesi yapılır ve “Başvuruyu Tamamla” butonuna basarak başvuru işlemi tamamlanır.
Başvuru Ücreti : 2500 TL + KDV
ZERO MEDYA REKLAM
DUYGU SEVİNÇ KARADENİZ
GARANTİ BANKASI ATAŞEHİR ŞUBESİ
IBAN TR: 48 0006 2000 3910 0006 2923 29

9. Ödeme işleminin ardından mutlaka sisteme dekont yüklemesi yapılması ve ardından “Başvuruyu Tamamla” butonuna gerekmektedir.
10. Ödeme aşamasına gelmeden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
11. Başvuru sonrasında, jüri talep ederse başvuruya konu olan projeye ait uygulanmış somut örnekler gönderilmesi gerekebilir.

 

KOŞULLAR

 

Ödül programı; sağlık sektöründe faaliyet gösteren tüm markaların ürün, inovasyon, pazarlama ve kurumsal iletişim departmanlarının, sağlık profesyonellerinin, sağlık markalarına hizmet eden iletişim ajanslarının, eczacıların, sağlık ve iyi yaşam üzerine içerik üreten kişi ve yayım sahiplerinin proje başvurularını kabul edecektir.
Ödül programına katılan projeler, 3 Kasım 2022 ile 3 Kasım 2023 dönemlerine ait olmalıdır. Bu tarihler arasında projesini gerçekleştiren ve uygulayan başvurular kabul edilecektir. Projeler belirlenen son uygulama dönemi tarihi olan 3 Kasım 2023 tarihinden önce başlamış ve hala devam ediyorsa katılabilir. Ancak elde edilen tüm çıktıların son uygulama dönemi tarihi olan 3 Kasım 2023 tarihine kadar olması ve başvuru formlarında paylaşılması gerekir.
Katılım koşullarına uymayan projeler tespit edildiği takdirde ödül programından diskalifiye edilecektir. Bu konudaki tespiti ve kesinleşmiş kararı jüri başkanları ile jüri grupları verecektir.
Ödül programına gönderilen tüm materyaller, tıbbi tanıtım yönetmeliğine uygun olarak ev sahibi kuruluş MD Magazin tarafından tanıtım, haber veya gelir getirici amaçlarla kullanılabilir. Ödül programına katılım gösteren tüm başvuranlar bu koşulları kabul etmiş sayılarak herhangi bir telif talep edemez.
Yarışmaya katılan çalışmaların ait oldukları reklam veren tarafından katılım izninin/onayının bulunması şarttır. Bu hükme aykırılık dolayısıyla ödül programı organizatörünün (Zero Medya-MD Magazin) uğrayacağı doğrudan veya dolaylı tüm zararlardan başvuran katılımcı sorumlu olacaktır.
Yarışmanın kazananları 4 Ocak 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacaktır. Ödül töreninin ardından kazananlar listesi MD Magazin dergisinden ve goldenpulseawards.com.tr adresinden yayımlanacaktır.
Başvurusu gerçekleştirilmiş işlerin herhangi bir sebepten ötürü yarışmadan çekilmesi ya da diskalifiye edilmesi durumunda başvuru ücreti iade edilmez.

 

 

İLETİŞİM

 

 

Başvuru Adresi
goldenpulseawards.com.tr
Adres
Zero Medya Etkinlik Yönetimi İletişim Medya Reklam ve Yayıncılık
Barbaros Mahallesi, Begonya Sokak, Batı Nida Kule No:1, Ataşehir/İstanbul
Yarışma ile ilgili sorularınız için;
0535 304 26 96
0216 909 14 85
info@zeromedya.com